Rusya’da kanlı saldırıda ölenlerin sayısı 6’ya yükseldi

242

Rusya’nın Ukrayna sınırında bulunan Belgorod kentinde av malzemeleri satışı yapan bir dükkana giren saldırgan aldığı silahla içerde ve dışarıda rastgele ateş açtı.

Feci saldırıda biri 14 yaşında kız çocuğu olmak üzere 6 kişi yaşamını yitirdi. Yaralı olarak kurtulan 5 kişinin tedavileri ise sürüyor. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan bir kişinin daha ölmesi üzerine 5 olarak açıklanan ilk kayıp rakamı altıya yükseldi.

Lüks marka araçla olay yerinden uzaklaşan saldırganın kimliği belirlendi. Polis yerel vatandaşlardan 32 yaşında Sergey Pomazun olarak tespit ettiği zanlıyı her yerde arıyor. Zanlının yakalandığına ilişkin gün içinde gelen haberler polis yetkilileri tarafından doğrulanmadı. Polis ikinci bir saldırgan olduğu yönünde basında yer alan haberleri de yalanladı.

Interfax’a saldırganla ilgili bilgi veren yerel polis yetkilileri, daha önce saldırganın dört kez suça karıştığı ile ilgili kaydı olduğunu söyledi. Daha çok hırsızlık suçlarından polis kaydına giren saldırganın kullandığı araç da bulundu.

Saldırganın soygun için mağazaya geldiği, dükkan içinde bulunan 3 kişiyi ve dışarıda bulunan 3 kişiyi öldürdüğü belirtiliyor.

Belgorod Belediye Başkanı Sergey Bojenov kentteki tüm kutlamaları iptal ederek bir günlük yas ilan etti. Belediye Başkanı kurbanların ailelerine gerekli yardımın yapılacağını söyledi. Moskova’nın 700 kilometre güneyinde olan kentin nüfusu 700 binin üzerinde.