Larry King, bu kez Rusya için kamera karşısında

61

Amerikan haber kanalı CNN'de yıllarca talk şov sunan ünlü televizyoncu Larry King, Rus televizyon kanalı "Russia Today" için siyasetin konuşulacağı bir program hazırlayacak. "Russia Today" televizyonu ABD'yi eleştiren kimliğiyle tanınıyor.

Rusya'nın İngilizce de yayın yapan televizyonu "Russia Today" ünlü ABD'li talk şovcu Larry King'in önümüzdeki aydan itibaren kendileri için siyasetin konuşulacağı bir program yapacağını açıkladı. King, "Russia Today" için haftada 4 kez kameraların karşısına geçecek.

Amerikan haber kanalı CNN'de 25 yıl çalıştıktan sonra 2010 yılında emekli olan Larry King, "Russia Today" için siyasetin konuşulacağı bir program yapacağı için çok heyecanlı olduğunu söyledi.

King, "Halkı ve kamuoyunu ilgilendiren konular ile siyaset her zaman bende bir tutku olmuştur. Washington'da ve ülkenin başka kesimlerindeki etkili isimlerle siyaset konuşma olanağı elde ettiğim için çok heyecanlıyım. Nixon'dan bu yana tüm ABD başkanlarıyla röportaj yapma şansı yakaladım. Şimdi de ülkemizin geleceği için alternatif bir vizyon sunan kişiler için yeni bir platfom oluşturulmasını takdir ediyorum" dedi.

ABD'nin dünyaca tanınan televizyon programcısı Larry King, 2010 yılında kariyerini sonlandırarak emekli olmadan önce 56 yıl gazetecilik yaptı. Larry King bu süre içerisinde 50 bin röportaj gerçekleştirdi.

İngilizce yayın da yapan "Russia Today" televizyonu, ABD'yi eleştiren bir siyasi çizgi izliyor. "Russia Today" dünya çapında farklı görüş ve isimlere mikrofon uzatma özelliğiyle tanınıyor.

ASSANGE DA PROGRAM YAPTI

WikiLeaks kurucusu Julian Assange, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Ekvador büyükelçiliğine giderek siyasi sığınma talep etmeden önce "Russia Today" için televizyon programı hazırlıyordu. Assange, muhalif kimliğiyle öne çıkan isimlerle röportajlar yapıyordu.