Moskova’ya gelen uçağın iniş takımından ceset çıktı

227

İtalya’nın Rimini kentinden Moskova’ya gelen uçağın iniş takımından bir ceset çıktı. Antalya’ya da gidip gelen uçağın 28 bin kilometrelik 12 ayrı seferinde cesedin orada durduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili İnterfaks haber ajansına açıklama yapan bir Rus polis görevlisi, “Gece geç saatlerinde I FLY Hava Yolları’na ait uçak Moskova’nın Vnukovo Havaalanı’na indi. Uçağın iniş takımının kontrolü sırasında bir ceset bulundu.” bilgisini verdi.

Rus haber ajanslarında yer alan bilgiye göre, 22 yaşında Gürcü vatandaşı George Abuladze olduğu ifade edildi. Cesedin uçakta 28 bin kilometre uçtuğu ifade ediliyor. Uçuşlar arasında 2 Haziran Moskova-Antalya-Moskova, 4 Haziran Moskova-Antalya-Moskova ve yine aynı gün ikinci bir sefer daha yaptığı ortaya çıktı. 5 Haziran’da ise Moskova-Rimini-Moskova seferini yaptı.

resim tanımı girin

Polis görevlisi, söz konusu uçakta tüm yolcuların kendi yerinde bulunduğuna dikkat çekti.

Rusya Havacılık Kurumu’ndan (Rosaviatsiya) yapılan açıklamada, iniş takımında kan lekeleri bulunduğu da kaydedildi.

Konuyla ilgili İnterfaks’a bilgi veren Soruşturma Komisyonu yetkilileri, “Biletsiz yolcu idi. Muhtemelen aşırı soğuktan donarak ölmüş. İnceleme yapıyoruz.” dedi.

Rosaviatsiya yetkililerinin, olayın araştırılması bağlamında İtalyan meslektaşlarına konuyla ilgili gerekli raporları göndereceği vurgulandı.