Moskova polisi yabancı dil öğrenecek

170

Moskova Emniyet Müdürü Anatoliy Yakunin, başkentin merkezinde yayalara açık bölgelerde devriye görevi yapan polis memurlarının bir yıl içerisinde yabancı dil öğreneceğini ve bu memurların maaşlarının belediye ödeneğinden karşılanacak kaynakla diğer polis memurlarına göre daha yüksek olacağını belirtti.

Gazetecilere verdiği demeçte konuya değinen Yakunin, ‘Bu hususta oldukça kararlı bir duruşa sahibiz ve bir yıl içerisinde bu projeyi mutlaka hayata geçireceğiz’ dedi. Emniyet Müdürü, günümüz koşullarında yabancı dil bilen personele daha fazla maaş ödenebilmesi için gerekli maddi kaynakların oluştuğu bilgisini de sözlerine ekledi.

Söz konusu ödeneğin tam da yabancı dil bilen personele uygun olduğunu ifade eden Yakunin, ‘Yarından itibaren bu işi daha geniş bir alana yaymak suretiyle hali hazırda yabancı dil bilen personel arayışına başlamak gerekiyor. Belki de yabancı dil kursları organize etme konusunu düşünmeliyiz. Fakat öyle ya da böyle, bir yıl içerisinde Kızıl Meydan ve çevresindeki yaya bölgelerinde kesinlikle yabancı dil bilen polis memurları görev yapacak’ diyerek sözlerini tamamladı.