Rus trafik polisleri Türk TIR sürücüsünün hayatını kurtardı

867

Rusya’nın Tambov bölgesinde yolun ortasında donmak üzere olan bir Türk TIR sürücüsünün hayatını Rus trafik polisleri kurtardı. Olayla ilgili Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Tambov Bölge Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosu yetkilisi olayın Tambov-Penza yolunda meydana geldiğini kaydetti.

Polis sözcüsü, “Türk TIR sürücüsü bölgemiz üzerinden Kazakistan’dan Türkiye’ye hareket ederken aracı arızalandı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis üsteğmen Roman Brosalin ve teğmen Mihail Şuvalyov tesadüfen durumu farketti. Türk sürücü eksi 27 derece aşırı soğukta tek başına aracını tamir etmeye çalışıyordu. Trafik görevlilerimiz hemen devreye girerek yabancı vatandaşa yardımcı oldu.” dedi.

Türk sürücünün Rusça bilmediğini belirten emniyet sözcüsü, “Sürücü el işaretleriyle durumu polislerimize anlattı. Teğmen Şuvalyov Türk sürücüyü yakın bir kafeye polis aracıyla götürürken, üsteğmen Brosalin de yardıma çağırdığı diğer polislerle TIR’ı bir kaç saat içinde tamir etti. Tamir için araçta yedek parçaların olmaması zaman aldı. Daha sonra araç, kendine gelen Türk sürücüye teslim edildi. Polislerimize çok teşekkür eden Türk vatandaş yoluna devam etti.” şeklinde konuştu.