Türk diasporasından Rusya'ya metro kazası başsağlığı

236

Rusya'da faaliyette bulunan Türk diasporası Moskova metrosunda 22 kişinin yaşamını yitirmesi ve 100'den fazla kişinin de yaralanması nedeni ile başsağlığı mesajı yayınladı.

Rus Türk İşadamları Birliği RTİB

"Bu sabah Moskova Metrosunda trenin raylardan çıkması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin ve yaralıların olması bizleri derin bir üzüntüye sevketmiştir.

Bu elim kaza dolayısıyla,kazada hayatlarını kaybedenlere rahmet, yaralananlara en kısa zamanda şifa diler, Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Vladimiroviç Putin'e, Rusya Halkına ve kazada yaşamlarını yitirenlerin ailelerine içten taziyelerimizi sunuyoruz."

Rus Türk İşadamları Derneği RUTİD

"Rusya'nın başkenti Moskova'da metro hattında meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin ve yaralıların olduğu yönündeki haberler bilzeri derinden üzdü. Hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifa dileriz. Başta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin olmak üzere, Rusya halkına taziyelerimizi sunarız. İki ülke halklarını üzüntüye sevk eden benzer kazaların bir daha tekrarlanmaması temenni ediyoruz."

Türk Rus Kültür Merkezi

"Moskova metrosunda meydana gelen elim kaza bizleri derinden üzmüştür. Kazada ölenler için başsağlığı,yaralılar için acil şifalar diliyoruz. En büyük temennimiz ölü sayısının artmaması ve yaralıların bir an önce iyileşmeleri. Bütün Rusya nın başısağolsun!"