Rus pilotu kurtaran Türk: Önce boğazına dolanan ipi çözdüm

442

Moskova bölgesinde düşen MiG-29 savaş uçağı pilotunu kurtaran Türk vatandaşı Mustafa Yalçın, kendi özel sayfasından yaşadıklarını paylaştı. Yalçın, kurtardığı pilotun da olay anındaki resmine yer verdi.

Yalçın, “Dün 100 metre yakınıma Rusya savaş uçağı düştü. Uçak 8 metre kadar toprağın altına girdi. Pilotların uçaktan fırladığını gördüm. Pilotlardan birinin paraşütü açıldı. Diğerinin kötü açıldı. Pilot bir çatının üzerine düştü. Pilotun yanına çıktım. Pilot ölüydü.” dedi.

Pilotun maskesini söktüğünü ifade eden Yalçın, “Önce boğazına dolanan paraşüt ipini söktüm. Ona kalp masajı yaptım. Pilot nefes almaya başladı. Dün Rusya televizyonları ve gazeteleri beni kahraman ilan etti…” ifadelerini kullandı.

Rus televizyonları Moskova’ya yakın Voskresenski bölgesinde yere çakılan MiG-29 tipli savaş uçağının pilotunun hayatının kaza sırasında bölgede tesadüfen bulunan Mustafa Yalçın adlı bir Türk vatandaşı tarafından kurtarıldığını duyurmuştu.

Rus basınına göre dün sabah saatlerinde uçak havada kontrolünü kaybederek bölgenin Çemodurovo köyüne yakın alana düştü. Görgü tanıkları uçağın ev ve binaların üzerine düşmemek için havada bir kaç tur atmaya çalıştığını belirtti.

Kaza anında paraşütle yere atlamayı başaran 2 pilottan birinin hayatının bölgede tesadüfen bulunan Yalçın adlı bir inşaat firması yetkilisi tarafından kurtarıldığı ifade edildi.

Pilotların yaralı olarak acilen hastaneye kaldırıldığı hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtiliyor. resim tanımı girin