Rusya halkı Cihan mikrofonlarından yeni yılı kutladı

251

Rusya’nın başkenti Moskova’da Kızıl Meydan’a yeni yılı kutlamak için gelen vatandaşlar Cihan Haber Ajansı mikrofonlarından yeni yıl dileklerini iletti.

İnşaat firmasında proje bölümünde çalışan Yelena, “Türkiye’ye gitme şansım oldum. Ülkelerimiz çok farklı Türkiye sıcak bir ülke, Rusya ise daha çok soğuk. Yeni yılda tüm insanlara iyilik, barış, evlerinde ahenk düzen ve mutluluk diliyorum. Benim için 2014 yılı oldukça başarılı geçti. 2015 Kızıl Meydan’da arkadaşlarımla birlikte kutlamayı dilemiştim ve dileğim kabul oldu.”

resim tanımı girin

İnşaat firmasında çalışan Tomsk Şehrinden arkadaşlarıyla gelen Aleksandr, “Yeni yılı arkadaşlarımızla Moskova’da geçirmek istedik. Burada ki mutluluğu heyecanı hissetmek istedik. Bütün Rus vatandaşları kutluyorum. Yeni yılın sadece boykot değil bolluk bereket getirmesini diliyorum. Bu yılı hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Tabiki tatile Türkiye’ye gideceğiz.”

resim tanımı girin

Öğrenci olan Nastya, “Kötü yaşanan her şeyin geride kalmasını diliyorum. Bütün güzellikleri ileride karşılamayı umuyoruz. Geçen sene çok zor geçti, hayat bu bazen böyle şeyler oluyor. Moskova'da yaşıyorum, en sevdiğim ülkenin başkentinde.”

Ailesi ile birlikte kutlamalara gelen Andrey, “Rusya'nın bu sene hiç kimseyle ve hiçbir ülkeyle savaşmamasını diliyorum. Ukrayna ile savaşmamalıyız. Biz Ruslar, Ruslarla hep dostluk kurmalıyız. Hepinizin yeni yılını kutluyorum.”

Kazan Devlet Universitesi'nde okuyan Ruzana, “Kazan'dan buraya yeni yılı kutlamak için geldim. Mutluluk, iyilik diliyorum bütün herkese. İnsanlar aşkı ve sevgiyi içlerinde hissetsin. 2014 yılında çok şey yaşadık hepsi çok güzeldi. Bazı krizler yaşadık ama hiç önemli değil. Bu arada Türkiye’yi çok seviyorum ve Türkçe öğreniyorum.”

resim tanımı girin

Vietnam’lı Thio, Rusya'nın İrkutsk şehrinde okuyorum. Yeni yılı karşılamak için bugün hatta biraz önce Moskova'ya geldim. 5 yıldır İrkutsk'da okuyorum. Herkesin yeni yılını kutluyor, mutluluklar diliyorum. Söz konusu Rusya ise kesinlikle Kızıl Meydan'a gelmek lazım. Daha öncede geldim burayı çok beğeniyorum. Hava normal bence Sibirya'da okuduğum için alışkınım orası daha fena, -30 derece neredeyse.

resim tanımı girin