Jirinovski: Kahve ve çay cinsel isteği artırıyor, uzak duralım

449

Rus aşırı sağçı Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski kahve ve çayın cinsel isteği artırdığını iddia etti.

Uluslar arası Kahve Anlaşması’nın onaylanması ile ilgili parlamento alt kanadı Duma’da gerçekleşen oturumda konuşan Jirinovski, vatandaşları kahve ve çaydan uzak durmaya davet etti.

Rus politikacı, “Kahve ve çay Avrupa ülkelerinde geleneksel içki. İnsan sağlığına zararlı. Bunlar kanserojen içeren maddeler, uyuşturucuya da yakın. Kahve bize lazım değil. Bunu Afrika’yı işgal edenler içiyordu. Kahve ve çay cinsel isteği artırıyor. Uzak duralım.” dedi.

Bunun üzerine Duma Başkanı Sergey Narışkin, “Siz daha önce parti üyelerinize daha sağlıklı bir yaşam için sadece 3 ayda bir cinsel ilişkiye girmeleri çağrısında bulunmuştunuz. Dolayısıyla siz ve üyelerinize kesinlikle cinsel isteği artıracak maddelere gerek yok. Peki başkalarına? Bazen gerekli ve hatta faydalı.” diyerek espri yaptı.

Rusya’da yıllık kahve ve çay ticaret hacmi 2 milyar dolardan fazla. Ülkeye en fazla kahve ve çay Vietnam, Brezilya, Endonezya ve Kolombiya’dan getiriliyor.

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma’da yapılan oylamada 2007 Uluslar arası Kahve Anlaşması’na katılım kabul edildi.