Moskova’da hırsızların yeni hedefi cins hayvanlar

341

Moskova’nın güney-batısında meydana gelen soygunda bin 800 dolar değerinde 99 adet cins güvercin hırsızlar tarafından çalındı. Moskova polisi olayla ilgili soruşturma başlattı.

Çalınan güvercinler hakkında konuşan Nadejda Tolstova adlı Rus vatandaşı, kümesinde yaşanan hırsızlık olayının ilk defa gerçekleşmediğini, geçen yıl da 100 adet güvercininin çalındığını belirtti.

Moskova polisi basın sözcüsü Andrey Galiakberov’un yaptığı açıklamaya göre hırsızlık olayı geçen hafta meydana geldi. Galiakberov açılamasında, “Yaptığımız incelemelerde işlenen suçun zamanını ve suçluların aracını belirledik. Soygunda kuşların dışında kafesler, çeşitli araç gereçler ve yemler de çalınmış.” dedi. İnceleme ekipleri olay yerinde suçluları yakalayabilecek kadar delil bulduklarını kaydetti.

Genelde değerli safkan köpek ve kedileri hedef alan hayvan hırsızlarının güvercin çalmaları daha az rastlanır bir durum olarak karşılanıyor.

Moskova’da geçen yıl meydana gelen bir soygunda Chihuahua cinsi bir köpek ve bir hafta sonrasında da 12 bin dolar değerindeki Karakal cinsi bir kedi sahibinden silah zoruyla çalınmıştı.