Putin fotoğrafındaki 'esrarengiz' cihazın satışları fırladı

560

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in toplantı odasının fotoğraflarında fark edilen bir hava temizleme cihazı, yok satmaya başladı.

Kremlin'in sitesinde bu hafta başında, Vladimir Putin'in Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la yaptığı bir toplantının fotoğrafları yayımlandı. Putin'in Rus güçlerinin Suriye'den kısmen çekilmesi emrini verdiği bu toplantının fotoğrafları da toplantıda verilen mesaj kadar tartışıldı.

Nitekim sosyal medya kullanıcıları, fotoğrafta Putin'in omzunun gerisinde duran 'esrarengiz' bir cihaz fark etti. Bu cihazın ne olduğuna dair bir dizi fikir ortaya atılırken, kimileri cihazı 'ütü masasına' bile benzetti.

resim tanımı girin

'HAVAYI BAKTERİLERDEN TEMİZLEMEK İÇİN KULLANILIYOR'

Cihazın ne olduğunun tartışmaya neden olmasının ardından Kremlin bir açıklama yapmaya gereksinim duydu. Kremlin'in açıklamasına göre, Putin'in odasındaki bu cihaz, toplantı odalarında havayı bakterilerden temizlemek için kullanılan bir makineydi.

'BİR ANDA 20 SİPARİŞ BİRDEN ALDIK'

Odadaki hava temizleme cihazını üreten şirketin müdürü Vera Grezneva, fotoğrafların ortaya çıkması ardından ürüne yönelik talebin birden arttığını söyledi: "Bir anda 20 sipariş birden aldığımızda gerçekten çok şaşırdık."

"Fotoğraflarda görülen, en iyi ürünlerimizden biriydi" diyen Grezneva, "Bundan önce evlerde pek kullanılmıyordu ancak fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından insanlar evleri için de bu hava temizleme cihazını sipariş etmeye başladı" ifadelerini kullandı.