'Mavi gözlü dev' Moskova'da anılacak

331

Türk ve Dünya şiirinin önemli isimlerinden Nâzım Hikmet ölümünün 53. yılında Rus Türk İşadamları Birliği’nin (RTİB) organizasyonu ile 3 Haziranda Moskova’da anılacak.

Nazım Hikmet’i anma programında Türkiye’den ve Rusya’dan birçok sanatçı, edebiyatçı ve Nâzım Hikmet Vakfı temsilcileri de hazır bulunacak.

RTİB’in geleneksel olarak verdiği "Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü" bu yıl Türk-Rus ilişkilerine katkılarından dolayı müzisyen Zülfü Livaneli ve Moskova Devlet Üniversitesi Şarkiyat Enstitüsü Türkiye Bölüm Başkanı Natalya Ulçenko’ya takdim edilecek.

Anma etkinlikleri kapsamında ilk önce Nazım Hikmet Moskova’daki mezarı başında ziyaret edilecek. Anma programı Nazım Hikmet Belgeseli, Kardeş Türküler konseri ve Zülfü Livaneli’nin katılımıyla devam edecek.

Anma programına katılmak isteyenlerin, +7 495 514 13 74 telefon numarası veya info@rtib.org e-posta adresi üzerinden davetiyeleri temin etmeleri ve ayrıntılı bilgi almaları mümkün.

3 Haziran Cuma günü düzenlenecek olan anma etkinliklerinin tam programı ise şu şekilde:

10:00 - Nâzım’ın Novodeviçi Kabristanı başında buluşma ve anma töreni Adres: Lujnezkiy Proezd No:2 (Metro Sportivnaya) 19:00 Nâzım Hikmet belgeseli,Kardeş Türküler Konseri, Zülfü Livaneli’nin katılımı Adres: Teatr Russkaya Pesnya Olimpiyskiy Prospekt, 14 (Metro Prospekt Mira)

resim tanımı girin