Görüşmeler için Türkiye’den Rusya’ya heyet gidiyor

363

Türkiye’nin özür dilemesinin ardından ikili ilişkilerin normalleşmeye başladığı Rusya, Türkiye’den bir heyeti Moskova’ya davet etti. Dışişleri Bakanlığı, heyetin yarın Rusya’da Rus muhatapları ile görüşeceğini duyurdu. Açıklamaya göre heyet Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı yetkililerinden oluşacak.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada “Rusya Federasyonu makamlarının daveti üzerine, ülkemiz ile Rusya arasında turizm alanındaki işbirliği ve ilişkilerin ele alınması amacıyla Bakanlığımız başkanlığında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı yetkililerinin yanısıra sektör temsilcilerinin de yer aldığı bir heyetimiz 14 Temmuz günü Moskova’da Rus muhataplarıyla bir toplantı gerçekleştirecektir.” denildi.

Açıklamada, “Toplantıda Rusya Federasyonu ile ülkemiz arasındaki charter seferlerinin tekrar başlatılması için yapılmakta olan hazırlıklar, turistlerin güvenliği ve buna yönelik alınan tedbirler ile turizm alanındaki ilişkilerin geleceğine ilişkin yeni işbirliği alanlarının belirlenmesi amacıyla görüş alışverişinde bulunulacaktır.” bilgisi paylaşıldı.