Rusya'da beş katlı yurt binası çöktü, enkaz altında kaç kişi olduğu bilinmiyor

19

Rusya'nın Astrahan kentinde beş katlı bir yurt binası bilinmeyen nedenle çöktü. Enkazın altından birkaç vatandaş sağ kurtulmayı başarırken, çöken binanın altında sayıları henüz bilinmeyen vatandaşların da olabileceği tahmin ediliyor. İlk belirlemelere göre dört kişi enkaz altından sağ kurtarılırken, yedi ya da daha fazla kişinin enkaz altında olabileceği kaydediliyor.

 

Rusya Olağanüstü Hal Bakanlığı Güney Bölge Merkezi'nden yapılan açıklamada, olayın Savuşkina sokağı 39 nolu öğrenci yurdunda, MSİ 10:50'de meydana geldiği kaydedildi. Olay yerinde Olağanüstü Hal Bakanlığı uzmanlarının inceleme yaptığı da belirtildi. Binanın çökme sebebi ise henüz bilinmiyor. Binada bir kısım değişiklikler yapıldığı, bu süreçte yapılan hataların göçüğe neden olduğu üzerinde duruluyor.

 

Yurtta 52 vatandaşın oturduğu, toplam 26 daire bulunuyordu. Bakanlık yetkilisi Aleksandr Jigin, enkaz altında yedi kişinin olabileceğini belirtirken, dört vatandaşın hayatının kurtarıldığını anlattı. Enkaz altında bulundukları tahmin edilen kişilerin sağ olup olmadıklarıyla ilgili henüz bilgiye ulaşılabilmiş değil. Rus yetkililer arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladılar.

Temmuz ayının başlarında Omsk kentinde beş katlı bir binanın çökmesi sonucunda biri bebek olmak üzere iki kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda vatandaş ise yaralanmıştı.

Moskova, Cihan