Rusya'dan bütün sistemleri çökertecek silah iсad edildi

8

Rus bilim adamları, herhangi bir elektronik sistemi anında çökerten süper bir silah icat ettiklerini iddia ettiler.

Rusya Devlet Başkanlığına bağlı Bilim ve Yüksek Teknoloji Konseyi üyesi akademisyen Vladimir Fortov, silahı tanıtırken, "Süper silah eşi değeri bulunmayan cihazdan oluşuyor ve dış görünüşü de fazla büyük değil." dedi.

Silah, valiz büyüklüğünde bir cihazdan oluşuyor. Kapasitesi ise nükleer santralinin bir veya hidroelektrik santralinin iki reaktör enerjisi gücü kadar.

Rus bilim adamı Fortov icat ettikleri süper silahın sadece düşmanın elektronik ortamını değil, aynı zamanda kapsama alanında bulunan sivil vatandaşların da yararlandığı tüm elektronik sistemlerini çökertebileceğini üzüntüyle itiraf ediyor. Fortov, "Silah bir saniye içinde çalışıyor. Bu saniye dilimi de düşmanın tüm elektronik sisteminin çökmesi için yeterli. Yani radar, elektronik nişan alma araçları, navigasyon için kullanılan GPS sistemlerini, cep telefon cihazlarını devre dışı bırakıyor. Ayrıca tanklar uzaktan durdurabiliyor, jetlerin yönleri şaşırtılabiliyor, uzaktan kumandalı bombalar patlatılabiliyor." şeklinde konuştu.

Moskova, Cihan