Rus polisleri şehir gününde kıyasıya yarıştı

2

Moskova’nın kuruluşunun 862. yılı törenleri çerçevesinde Rus polislerin yarışı ilginç görüntülere sahne oldu. ‘Sen her zaman gençsin’ sloganı ile Tverskaya caddesinde gerçekleşen töreni binlerce Moskova’lı izledi.

Moskova Emniyeti halkla ilişkiler ve enformasyon Dairesi Başkanı Viktor Biryukov, 24 dalda düzenlenen yarışları Merkez Bölgesi İdaresi takımının kazandığını açıkladı. Yarışamaya polis amirlerinin de katıldığını ifade eden Biryukov, “Amirler, memurlar ve aileleri hep birlikte yarıştı. Bu çok güzel bir kaynaşma sağlıyor. Herkes mutlu.” değerlendirmesinde bulundu.

Yarışmayı, tuğgeneral Petr Pavlukov’un yönetimindeki Merkez Bölgesi İdaresi takımı birinci olarak tamamladı. Kazanan takım, Belediye Kupası ve takdir belgelerinin sahibi oldu. İkinciliği Moskova Emniyeti Güvenlik idaresi takımı, üçüncülüğü ise Doğu Bölgesi İdaresi Emniyeti kazandı.

Moskova Emniyet Müdürü yardımcısı Aleksandr İvanov, yarışmaya katılan polisleri tebrik ederek başkent polislerinin formlarının yerinde olduğunu kaydetti. Ayrıca Lujniki spor tesislerinde Cumhurbaşkanlığı Kupası Sambo turnuvası düzenlendi.

Şehir merkezi ve ünlü caddelerinde de çeşitli sanat festivalleri düzenlendi. Akşam saatlerinde, Zafer Parkı ve Vasilyev Meydanında havai fişek gösterileri düzenlenerek kutlamalar tamamlandı.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan