Şampiyon oldu, sosis olmaktan kurtuldu

3

Rusya'nın başkenti Moskova'da 7. Domuz Olimpiyatı düzenlendi. Yavru domuzların kıyasıya koşturduğu yarışma renkli görüntülere sahne oldu.

Moskova'da VDNH Sergi Merkezi'nde açılan tarım ürünleri ve sanayinin tanıtıldığı 'Altın Sonbahar' adlı fuarda, özel eğitimli yavru domuzlar arasında "Domuz Olimpiyatları" düzenlendi. 7. düzenlenen koşu yarışmasında domuzcuklar adeta atletler gibi kıyasıya yarıştı. Renkli görüntülere sahne olan yarışma, 7'den 70'e yoğun ilgi gördü.

 

Yarışmayı kazanan yavru domuzun sahibi sevincini paylaşırken, yavru domuza spor giysisi giydirilerek altın madalya takdim edildi.

 

Sporcu domuzların eninde sonunda sosis olma korkuları yok, çünkü "Domuz Yetiştiriciliği Spor Federasyonu" şampiyon domuzların kesilmesini yasaklıyor. Domuzlar rahat bir şekilde bir sonraki sene yapılacak olan olimpiyatlara hazırlanabiliyorlar.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan
YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.