Dokuz aylık bebeğin vücudunda Kur’an ayetleri beliriyor, tıp açıklayamıyor

20

Dağıstan'da doğan sıradışı bir erkek çucuğun vucudunda Kuran-i Kerim yazıları beliriyor. Rus televizyonları Vesti, Beşinci Kanal, Zvezda ve bir çok internet sitesinde yer alan olay, Rusya’da tartışılıyor.

Russia.Ru web-sitesi tarafından yayınlanan haberde Dağıstan'a bağlı Krasno-Oktyabrsk köyünde doğan bir çocuğun vücudunun farklı kısımlarında Kuran-i Kerim'den ayetlerin belirdiği ifade edildi.

Yakubov ailesinin ikinci erkek çocuğu olan Ali'nin vücudunun çeşitli kısımlarında Kuran-i Kerim'den ayetler ve dini yazılar kendiliğinden ortaya çıkıyor. Başlangıçta, dokuz ayını henüz doldurmamış Ali'nin ailesi çocukta beliren yazıları göstermek istemedi, ancak 'Yazıları insanlara gösterin' yazısı belirince aile olayı halka anlatmaya karar aldı. Aile'nin tek isteği çocuğun yüzünün kameralara yansımaması.

cocuk-vucudunda-ayet-1

Hamileliği döneminde çok sayıda dini rüyalar gördüğünü anlatan Ali'nin annesi Madina Yakubova, yazıların çocuğun doğumundan itibaren sürekli ortaya çıktığını anltattı. Yakubova, ilk önce Allah'ın adı yazıldı, daha sonra Ramazan'ın başlangıcıyla vücutta Kuran-i kerimin ayetleri belirlemeye başladı. Yazılar çıkmaya başladığı anda çocuğun ağlayıp sızladığını anlatan anne Yakubova çocuğun o geceleri uyumadığını ve ateşinin 40'a kadar yükseldiğini anlattı.

Yazıların çıkmaya başladığı anda çocuğun kendisini kötü hissetiğini anlatan sağlık görevlisi Saida Rasulova, olayı tıbbi açıdan açıklayamadığını belirtti. Rasulova, ilk önce çıkan yazıları ben ya da alerjik bir durum olarak düşündüklerini ifade etti.

Yazıların üç gün durduğunu ardından silindiğini anlatan Merkez Cami İmamı Abdullah çocukta belirlenen en son yazının "Allah herşeyin yaratıcısıdır.” şeklinde olduğunu söyledi.

{dmotion}xhh83w_amazing-quranic-verses-on-babys-body_people{/dmotion}

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan