15 saniyede üç teflon tavayı elleri ile büktü, Guinness’e girdi

84

Guiness rekorları kitabının güç bölümünde geleneği bozmayan Ruslar bu yıl da en güçlü adamlar listesinde ilk sıraları paylaştı.

Bu yılın Guiness güç dalındaki yarışmacıların hedefi 30 saniyede üç metal kızartma tavasını üst üste koyarak aynı anda bükebilmekti. Ancak Aleksandr Muromski süreyi yarı yarıya indirerek 15 saniyede üç tavayı iç içe katladı. Muromski’nin rekorunun bundan sonraki yarışmacılar tarafından geçilmesinin zor olduğu kaydediliyor.

 

Bir sonraki rekorunun en hızlı şekilde kafasına metal çubuğu kırmak olduğunu belirten Muromsky, "Biz Guinness'te yarışan Rus yarışmacılar olarak birlikte 10 dünya rekorunu kırmayı amaçlıyoruz. Ancak İngilizler Ruslar'ın ne kadar güçlü olduklarını bildikleri için kuralları biraz daha zorlaştırıyorlar. Ama daha fazla antreman yaparak yine de bütün rekorları kıracağız." şeklinde konuştu.

 

Üç teflon kızartma tavasını aynı anda büken Muromski, gösteride bir çok farklı hünerini de sergiledi. 1000 yapraklık telefon rehberini kolayca yırtan Muromski bunu farklı, daha zor yöntemle yapmayı denedi ve telefon rehberini elleri arkada olduğu halde yırtmayı başardı. Daha önce kimsenin teşebbüs etmediği bir rekoru daha gerçekleştirmeyi çalışan Muromski üç dakikada altı adet telefon rehberini yırtarak yepyeni bir kategoride rekor kırmış oldu.

Gösterilerde hakemlik eden Dünya Rekorları Hakemi Talal Ömer, "Ruslar arasında Guinness Dünya Rekorları için bir çok farklı kategorilerde çok yetenekli insanları görüyoruz. İster sanat ister ekip çalışmalarında olsun çok başarılılar." dedi.

Aleksander Muromsky ve Rusya Güçlü Adamları ekibi Rusya'da ve yurt dışına düzenledikleri gezilerde, inanılmaz güçleriyle gösteriler gerçekleştiriyor.

Birçok kişi için bu güç becerilerini sergileyen güçlü insanlar Rus halkının efsanevi kahramanları Bogatır'lar ile çağrışıyor. Bogatır'lar inanılmaz güçlere sahip olan ve Rusya'yı düşman istilasından koruyan efsanevi karakterler.

Dünya genelinde farklı Guinnes rekorları bulunurken Rusya özellikle güçlü insanlarıyla bu rekorlarda yer alıyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan