Moskova’da bir Ermeni vatandaş kurşunlanarak öldürüldü

3

Moskova’da bir Ermeni vatandaş kimliği belirsiz kişilerce kurşunlanarak öldürüldü. Moskova’nın kuzeydoğu semtinde meydana gelen olayda vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri Ermeni gencin cesedi ile karşılaştı.

Ria Novosti ajansına olayla ilgili açıklama yapan Moskova polisi yetkilisi, “Gece saatlerde Moskova Emniyet Müdürlüğü nöbetçi hizmetine Palehskaya sokağı, 131 nolu evde silah sesleriyle ilgili ihbar geldi. Olay yerine giden polis yetkilileri 1975 doğumlu ve Moskova’da geçici olarak ikamet eden bir Ermeni vatandaşın cesedini buldu. Ermeni genç, aldığı çok sayıda kurşun yarasından hayatını kaybettiği ortaya çıktı.” dedi.

Olayın meydana geldiği yere on metre uzaklıkta ise Porsche Cayenne markalı araba da bulundu. Polis uzmanları, arabada kan lekeleri, kurşun kovan ve mermileri buldu. Polis yetkilisi, “Ölen vatandaşın daha önce ne işle uğraştığını araştırıyoruz. Muhtemelen cinayet Ermeni vatandaşa ait yabancı markalı arabada gerçekleştirilmiş.” diye konuştu.

Polis cesette bir bıçak yarasına da rastladıklarını sözlerine ekledi. Olayla ilgili dava açılırken, soruşturmanın Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu’nun Moskova bölge yetkilileri tarafından yapılacağı da belirtildi.

Moskova, Cihan