Moskova’da Türk vatandaşına bıçaklı gasp

2

Moskova’da bir Türk vatandaşına evinin asansöründe bıçakla saldıran bir kişi, iş adamının para bulunan çantasını gasp ederek olay yerinden uzaklaştı. Hastaneye kaldırılan iş adamının müdahalenin ardından taburcu edildiği belirtildi. Rusya İçişleri Bakanlığı yetkilisi Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada olayı doğruladı. İsminin basında yer almasını istemeyen (A. S.)’nin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Moskova’nın Kuntsevo bölgesinde meydana gelen olayda, ismi açıklanmayan iş adamının oturduğu dairenin asansörüne bindiğinde, asansörde bulunan bir kişinin bıçakla tehdit ettiği, iş adamının çantayı vermemesi üzerine içinde 100 bin rubleden (3 bin dolardan fazla) fazla para bulunan çantayı almak için bıçakla göğüs ve karnından Türk iş adamını yaraladığı belirtiliyor.

Olay yerine gelen polis yetkilileri apartman girişinde hırsızın kullandığı sanılan yüz maskesini buldu. Türk vatandaşı acilen hastaneye kaldırılırken, çok kan kaybeden iş adamının yoğun bakıma alındığı ifade ediliyor.

Rusya Federasyonu Ceza Kanunu’nun 162. maddesine göre olayla ilgili gasp davası açıldı. Türk iş adamının bir inşaat firmasında yönetici olarak çalıştığı gelen bilgiler arasında.

Daha öncede Moskova’da bir şirkette çalışan Türk vatandaşına saldırı gerçekleştirilmiş, içinde 490 bin ruble bulunan çantayı saldırgan alıp kaçmıştı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan