Rusya’da ahşap bina yandı: 7 ölü, 1 yaralı

5

Rusya’nın Nijegorod bölgesinde çok katlı ahşap bir binada çıkan yangında toplam yedi kişi öldü, 1 kişi ise yaralandı. Polise ifade veren komşular, yanan binanın iki dairesinde kalan ailelerin gece geç saatlere kadar parti verdiklerini ve tamamının içkili olduğunu belirtti.

Olay Nijegorod bölgesinin Balahna kentinde meydana geldi. Yangınla ilgili ihbar üzerine olay yerine gelen kent itfaiye ekibi binanın eski ve ahşap olması nedeniyle alevleri söndürmekte zorlandı. Bina tamamen yanarak çökerken, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Nijegorod Bölge Basın Bürosu Başkanı Svetlana Petrova, yangın ihbarının geç verildiğini belirtti. Petrova, “Olay yerinde yedi kişi hayatını kaybetti, bir kadın da yaralı olarak kent merkezi hastanesine kaldırıldı.” dedi.

Petrova, yangın nedeninin içkiden kaynaklandığını anlattı. Rus yetkili, “Yangın öncesi binanın iki dairesinde de ailelerin içkili dolaştığı aktarıldı. Gece geç saatlere kadar parti verilmiş.” diye konuştu. Alkol ve sigara tüketiminin yoğun ülkede, yangınlar da dünya ortalamasının üzerinde seyrediyor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan