Putin, bir bayan hayranına radyodan şarkı armağan etti

4

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Mojaysk kentinde oturan ve ismi açıklanmayan bir bayana radyo programı aracılığı ile şarkı armağan etti.

Rus Komsomolskaya Pravda gazetesine göre, Mojaysk kentinde kimliği belirsiz bir bayan daha önce yerel Dorojnoe Radio (Yol radyosu) radyosunu telefonla arayarak Putin’i çok sevdiğini ifade eden bayan, Başbakan için ünlü Sovyet ve Rus pop sanatçısı Mihail Boyarski’nin “Gorodskie Tsvetı” (Kent Çiçekleri) şarkısını armağan etmişti.

Başbakanlıktaki bir yetkilinin olayı Putin’e aktarması üzerine, Rusya başbakanı fazlası ile memnun oldu. Bayanın kimliğinin tespit edilmesini isteyen Putin, hedefine ulaşamadı. Kimliği meçhul bayan radyodan şarkı talebi yaptığında herhangi bir koordinatını bırakmamıştı. Bunun üzerine Putin kimliği meçhul bayan hayranına jest yaparak, bir başka ünlü Sovyet ve Rus pop sanatçısı Alla Pugaçova’nın “Million Alıh Roz” (Milyon Kırmızı Gül) isimli parçasını armağan etti. Aynı yerel radyoda şarkının çalınmasını rica eden Putin, bayan hayranına da radyo aracılığıyla teşekkürlerini iletti.

Putin hediye dağıtmayı seviyor

Putin daha önce de sıradan Rus vatandaşlarına hediyeler sunmuştu. Örneğin, iki ay önce Tula kentinde bir işçiye altı bin dolarlık kendi saatini hediye etmişti. Daha evvel de Başbakan Rusya’ya bağlı Tuva Cumhuriyeti’nde bir çobanın 10 yaşındaki oğluna aynı saatten armağan etmişti. 2002 yılında da Putin Uzak Sibirya’da yaşayan 11 yaşındaki Nataşa Bugayeva’nın isteği üzerine minik kızın oturduğu avluya dev bir Noel ağacı göndermişti.

Bu yıl da 2000 yılında Çeçenistan’da hayatını kaybeden Rusya Kahramanı subay Aleksandr Komyagin’in yedi yaşındaki kızına bilgisayar hediye etti. Putin’in hediye listesi bunlarla sınırlı değil. Başbakanın vatandaşlara hediyye ettiği eşyalar arasında dikiş makinası, ev, bisiklet, çocuk oyuncağı, elbise ve başka eşyalar da var.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan