"Gerçek erkek" listesinde Putin birinci sırada

6

Rusya'da yapılan "erkek dediğin böyle olur" anketine göre, Rusya Başbakanı Vladimir Putin birinci sırada yer aldı. Anı listede şu anda hapiste bulunan Yukos’un eski sahibi Mihail Hodorkovski de yer aldı.

SuperJob.ru web portalı tarafından bin 800 kişinin katılımı ile yapılan ankette Ruslar, "gerçek erkek" denilince ilk akla gelenin Rusya Başbakanı Vladimir Putin olduğunu belirtti. Ankete göre, başbakan Putin’ yüzde 16’ya yüzde 11 kadınlar arasında daha popüler.

İkinci sırada ise Sovyet oyuncu ve şarkıcı Vladimir Vısotskiy ile Amiral filminin başrol oyuncusu, aktör Konstantin Habenski yer alıyor. İki sanatçı da yüzde 7 oy alabildi. Ankette Rusya Acil Durumlar Bakanı Sergey Şoygu bir puan daha düşük reytinge sahip olurken, yüzde 5 ile dünyaca ünlü Rus oligark İngiliz Chelsea Futbol takımının sahibi Roman Abramoviç geliyor.

Ardından yüzde üç oranlarıyla 'Baharın 17 anı' adlı dizide Nazi Almanyası'nda ajan rolünü oynayan Sovyet aktörü Vyaçeslav Tihonov, aynı dizide ABD ile müzekerelerde Alman temsilcisini oynayan Vasily Lanovoy ve Rus muhalefetin simgesi haline gelen ve vergi kaçakçılığı suçlaması ile hapishanede tutuklu bulunan Rusya’nın dev petrol şirketi Yukos’un eski sahibi Mihail Hodorkovski yer aldı.

Çeçenistan Cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve geçen yıl hayatını kaybeden Azeri asıllı Sovyet şarkıcı Muslim Magomayev ise 'gerçek erkek' oylamasında yüzde 2'şer oy alarak listeye girdi.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan