Sarhoş subay ikiz üvey kızlarını sekizinci kattan attı, çocuklar yaşıyor

34

Moskova’da bir sarhoş subay baba (30) üvey ikiz kızlarını (2001 doğumlu) sekizinci kattan attı. Moskova’nın doğusundaki Sayanskaya sokak 5 nolu evde meydana gelen olayda, çocukların ölmedikleri ancak vücutlarında önemli oranda kırık ve ezilme olduğu kaydediliyor.

Rusya Savunma Bakanlığı’nda görevli deniz subayı Nikolay Zaharkin, üvey kızları Daşa ve Katya’yı sekizinci katın ev penceresinden yere attı. Sarhoş üvey baba ikiz kardeşleri camdan attıktan sonra beraber yaşadığı çocukların annesine cep telefonuyla mesaj çekerek “Daşa ve Katya ile artık vedalaşabilirsin.” diye not gönderdi.

Yere çakılan ikiz kardeşler şans eseri hayatını kaybetmezken, vücutlarında ciddi hasar ve kırıkların olduğu belirtildi. Hemen hastaneye kaldırılan çocukların sağlık durumunun henüz ciddi olduğu da gelen haberler arasında. Rusya Başsavcılık Soruşturma Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, Zaharkin’in göz altına alındığı duyuruldu.

Soruşturma Komisyonu Moskova Bölge Sorumlusu Anatoliy Bagmet, sarhoş üvey babaya Rusya Federasyonu Ceza Kanunu 105. maddesi gereği (masum durumda olan iki veya fazla kişiyi öldürmek suçu) dava açıldığını açıkladı. Sarhoş subayın, ikiz kız kardeşin annesiyle beraber yaşadığı ve oturdukları dairenin de kira olduğu belirtildi. Savcılık yetkilileri üvey babanın soruşturmasında psikololji uzmanlarının da yer alacağını kaydetti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan