Allah korudu: Rus bayan iki tren saldırısında da yaralanarak kurtuldu

35

Önceki gün Moskova-St.Petersburg seferini yapan Nevski Ekspres’e yönelik terör saldırısı olayında yaralanan 35 yaşındaki Natalya İvanova’yı bu sefer de Allah kurtardı. Ağustos 2007 yılında aynı güzergah üzerinde ve yine Nevski hızlı trenine yönelik terör saldırısında da İvanova yaralanarak sağ kurtulmuştu.

 

Rusya’nın kuzey başkenti sayılan St.Petersburg’ta oturan İvanova da, önceki gün Moskova-St.Petersburg seferini yapan Nevski Ekspres’i ile seyahat ediyordu. Gece saatlerinde meydana gelen terör olayı sonucunda İvanova da ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. St.Petersburg’un Vredena Ortopedi Enstitüsü’nde yoğun bakıma alınan Natalya İvanova’nın hayatı için doktorlar mücadele ediyor.

 

Hastane yetkilisi Yuliya Morgunova, Natalya’nın sağlık durumunun iyiye gitmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını anlattı. Morgunova, “Natalya’nın kalça kemikleri kırılarak ciddi şekilde yara almış. Durumu halen ağır, ama kendisini tutabildiği için aferin. Tabii ki uzun süre tedaviye ihtiyacı var. Sanırım 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bayramına doğru artık rahat dolaşabilecek.” dedi.

Moskova-St.Petersburg güzergahı Natalya’nın geçim kaynağı

Kendisi bir işadamı olan Natalya, işi gereği bütün yıllarını Moskova-St.Petersburg güzergahında geçiriyordu. Eşini hastenede yalnız bırakmayan Natalya’nın kocası Sergey İvanov, Natalya’nın işi uğruna yaralandığını da belirtti. Sergey, “Natalya bir işkadını, St.Petersburg’ta birkaç dükkanı var. İşi gereği Moskova ve St.Petersburg arasında sürekli gidip geliyor. Natalya yaklaşık her hafta Moskova-St.Petersburg yollarında.” diye konuştu.

2007 yılındaki saldırıda da yaralanmıştı

Natalya kendisi ise geçim kaynağı sayılan Moskova-St.Petersburg treninde Ağustos 2007 yılında da yaralanmıştı. O sıralarda trene yönelik terör olayı sonucunda Natalya vücudunun çeşitli yerlerinde sıyrıklarla atlatmıştı. İlk terör olayının şokunu uzun süre yaşayan Natalya, bir müddet Moskova-St.Petersburg treniyle seyahet etmekten vazgeçmişti. Daha sonra işi gereği tekrar trene binmek zorunda kalmıştı. Ve Natalya 27 Kasım tarihini ise hiçbir zaman unutmayacak. O tarihte Natalya Moskova’da güzel bir iş görüşmesi yaparak acele şekilde St.Petersburg kentine gitmeye hazırlanıyordu. Sevinçten çığlık atan Natalya 166 nolu trenin 2.vagonuna bindi. Ve iki buçuk saat sonra tren havaya uçtu ve Natalya’nın oturduğu 2.vagon en büyük hasar gördü. Daha sonra Natalya gözlerini hastanede açtı. Ve şimdi Natalya ve akrabaları, yakınları iki kere Allah tarafından sağ kurtulmasına şükürler ediyor.

Moskova-St.Petersburg seferini yapan Nevski trenine yönelik terör olayında son belirlemelere göre 26 kişi hayatını kaybetti, 90 kişi de yaralandı. Rusya İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev, olayla bağlantısı olduğu iddia edilen 35-40 yaşlarında bir erkeğin robot resmini tüm bölgelere dağıttıklarını da kaydetti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan