Tacik baba ve iki çocuğu evinde bıçaklanarak öldürüldü

2

Moskova'da bir dairede Tacik uyruklu vatandaş iki çocuğu ile birlikte bıçaklanarak öldürüldü.

Sabah saatlerinde polis yetkilileri Moskova'nın doğusunda bulunan bir kiralık apartmanda Tacik baba ile biri kız (5) ve biri erkek (8) iki çocuğun cesedine rastladı. Adının henüz tespit edilmediği Tacik babanın ve iki çocuğunun boğazlarından kesilerek öldürüldükleri belirtildi.

İntihar olasılığı üzerinde de duran polis evin içeriden kapalı olmasını dikkate alarak bu ihtimalin yüksek olduğunu belirtti. Ayrıca olayı inceleyen adli tıp uzmanları Tacik babanın bileklerinin kesildiğini ifade etti.

Irkçı saldırısı olasılığı da gözardı edilmiyor. SOVA sivil toplum kruluşunun yaptığı araştırmaya göre Haziran ile Aralık ayları arasında 21 kişinin ırkçı saldırı nedeniyle hayatını kaybettiği kaydediliyor.

Kriz nedeniyle çalışma izini kotalarının azaltıldığı Rusya'da halen Orta Asya ve Kafkas cumhuriyetlerinden milyonlarca işçi gelmeye devam ediyor. Federal Göçmen Servisi 2008 yılı içinde Rusya'da ev, inşaat, temizlik ve ulaştırma gibi çeşitli işlerde 4 milyona yakın yabancı işgücünün kullanıldığını kaydetti.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan