Rusya’da bir gece kulübü daha yandı

4

Rusya’nın Perm kentindeki gece kulübü yangınının yankıları sürerken, ülkenin güneyindeki Krosnodar kentinde de bir gece kulübü yandı.

Krosnodar Emniyet Müdürlüğü Basın Sözcüsü İlya Şakalov, Miami isimli bir gece kulübünün yandığını belirtti. Polis yetkilisi, olayın Krasnıy sokağında meydana geldiğini anlatarak, “İtfaiye ekibi yangını söndürmek üzere. İçerideki az sayıda insanın tahliye edilmesini sağlayabildik. Kaç kişinin bulunduğuyla ilgili henüz bilgi yok. Ön bilgilere göre yangın olayında ölen ve yaralanan yok. Yangının nedenini araştırıyoruz.” dedi.

Rusya Acil Durum Bakanlığı Krosnodar Bölgesi Basın Sözcüsü Darya Soroka da olayı doğrulayarak, gündüz saatleri olduğu için kişi sayısının az olduğuna işaret ederek, olayı ucuz atlattıklarını belirtti.

Önceki günlerde Perm’de bir gece kulübünde çıkan yangında ölenlerin sayısı 118'e ulaştı. 120 yaralıdan 28'inin durumunun ağır olduğu belirltiliyor. Olay ülke ve dünya gündeminde büyük yankı uyandırırken, Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, “Beyinsizler, Vicdansızlar! Bu bir cinayettir, suçlular tam şekilde gereken cezayı alacaklar!” diye olaya sert tepkiler vermişti.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan