20 kadına tecavüz eden sapık trafik polisi çıktı

261

Rusya’da son zamanlarda polislerin işlediği suçlara bir yenisi daha eklendi. Moskova çevre bölgesinde (Podmoskovye) 20 kadına tecavüz eden sapık da görevli bir trafik polisi çıktı.

Moskova çevresinde daha önce çok sayıda kadının tecavüz edilmesiyle ilgili soruşturma yapan Rusya güvenlik güçleri, olayla ilgili bölgedeki görevli bir trafik polisini göz altına aldı. Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu Moskova Bölgesi Başkanı Anatoli Bagmet, yakalanan trafik polisinin Moskova çevre Trafik Polis Müdürlüğü’ne bağlı devriye hizmetinde görev yaptığını belirtti.

Bagmet, “Yaklaşık 20 kadına yönelik zorla tecavüz olayıyla ilgili bir trafik polisi tutuklandı. Zanlı, Moskova Emniyet Müdürlüğü ve savcılık yetkililerin ortaklaşa düzenlediği özel operasyon sonucunda göz altına alındı.” dedi.

Olayla ilgili Rusya Ceza Kanunu 132. madde 2. bölümü gereği dava açıldı. Sapık polisin Mart ayından bu yana çok sayıda kadına tecavüz ettiği de iddia edildi. Dava olayını bizzat kendi üzerine alan Rusya Başsavcılığı yetkilisi Bagmet, “Suçun işlediği tüm yerlerde tahkikatlar yapılarak tanıkların ifadesi alındı.” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan