Rusya’da 4 bin haber portalı var

1

Rusya’da dört bin haber portalının faaliyet gösterdiği belirtildi. Moskova’da düzenlenen “Rusya internet medyası-3” başlıklı toplantıda haber portallarının geliştirilmesiyle ilgili konular masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Rusya internet sitesi Rambler Media komünikasyon Dairesi Başkanı Konstantin Vorontsov, ülkede bugün dört bin haber portalının faaliyet gösterdiğini kaydetti. Vorontsov, “Rusya’da faaliyet gösteren dört bin haber portalının yüzde 60’ı televizyon kanallarının ve gazetelerin sanal benzerinden ziyade, orjinal ve bağımsız.” dedi.

Rambler üst düzey sorumlusu Vorontsov ülkedeki haber portallarını hergün altı milyon kişinin ziyaret ettiğini de belirtti. Vorontsov’a göre, en yaygın köşe başlıkları şöyle: politika, toplum, ekonomik, eğitim ve spor.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan
YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.