Medvedev ve Putin birlikte kayak kaydı

0

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ve Rusya Başbakanı Vladimir Putin yılbaşı tatilini birlikte kayak yaparak, kar motorsikleti sürerek ve çay içerek geçirdi. Ekonomik kriz ve yaşanan facialarla zorlu bir yılı geride bırakan Rusya liderleri Karadeniz tatil şehri Soçi'de stres attı. 

2014 Soçi Olimpiyatları'nın  tanıtımına katkı yapmak isteyen liderler bölgede bulunan Krasnaya Polyana tatil bölgesinde turistlerle fotoğraf çektirdi ve sohbet etti. İki lider geçen yıl da yılbaşı tatillerini aynı bölgede geçirmiş ve birlikte kayak kaymışlardı.

Rusya 2014'de gerçekleşecek oyunlar için bölgeye 33 milyar dolarlık yatırım gerçekleştiriyor. Rusya 2007 yılında yapılan elemelerde ilk kez 2014 Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapma hakkı kazanmıştı.

Rusya Devlet Başkanı Medvedev yıl başı öncesi devlet televizyonlarında yayınlanan özel röportajında Rusya Başbakanı Putin'le arkadaşlık ilişkilerinin çok iyi olduğunu ifade etmişti. İki liderin de 2012 yılında gerçekleşecek başkanlık seçimlerine katılabilecekleri üzerine değerlendirmeler yapılıyor.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan