Letonyalı illüzyonist uyumadan üç gün buzun içinde yaşayacak

1

Letonyalı illüzyonist Gennadi Palçevski, üç gün Moskova’da buzdan yapılmış kütlenin içinde yaşayacak. İllüzyonist’e vodka, uyumak ve insanlarla temasda bulunmak yasak. Buz kütlesinden çıkmadan tuvalet ihtiyacını gidermesine ve sıvı gıda almasına izin veriliyor.

Mr.Fix lakabı ile tanınan illüzyonistin Moskova’nın Prodekspo-2010 isimli sergisinde bugün başladığı buzlu gösteri üç gün sürecek. Palçevski’nin üç gün buz kutusunda kalmaktaki amacı, Guinnes rekorlar kitabına girmek. İllüzyonist daha önce buz kutu ortamında kalan İsrailli Hezi Dalyan’ın 64 saatlik rekorunu sekiz saat farkla kırmaya çalışacak.

Palçevski’nin yardımcısı  Yelena Palçevskaya’nın anlattığına göre, İsrailli Dalyan dava avantajlı idi: Tel-Aviv’deki hava koşulu artı 15. Rusya’da ise sert soğuk ortamı yaşanıyor. Letonyalı illüzyonisti soğuk bekliyor. Yardımcı Yelena’ya göre, vatandaşların çoğu M.Fix’e destek vermek amacıyla elini buz kutuya yaklaştırıyor. Yelena, “Bazıları vodka bile öneriyor.” diyor. Ama bu yasak. Hem Guinnes kuralı hem de sağlık açısından.

RIA-568989-Illizyonist2 RIA-568989-Illizyonist3 RIA-568989-Illizyonist4

Mr.Fix tuvalet ihtiyacını buzdan kütlenin içinde tasarlanan ortamda giderecek. Gerektiği zaman sıvı gıda da verilecek. En önemlisi de illüzyonist Mr.Fix’e uyumasına engel olmak. Dış dünya ile teması sınırlandırılacak. Belarus illüzyonist Serj Bondarçuk, “Böyle bir gösteri yapmak teknik açıdan çok tehlikeli. Kolay olsaydı her kes rekor kırmaya kalkardı.” diye itirafta bulundu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan