Havalanı yolunda kaçakçıların tabutu korku salıyor

2

Moskova’nın güneyindeki uluslararası Domodedovo Havaalanı yolu üzerindeki boş tabut yoldan geçen vatandaşlar için endişe kaynağı oldu. Polis yetkilileri, daha önce de havaalanı yolu üzerinde benzer manzaralarla karşılaştığını belirterek, “Bu uçakla kaçak mal taşıyan çetelerin işi. Tabutun içinde kaçak mal taşıyorlar.” dedi.

Vatandaşlara göre, Domodedovo Havaalanı  yolu üzerindeki boş tabut tam dört aydır yol kenarında üstü açık şekilde duruyor. Basında çıkan haberlere göre vatandaşlar tabutu ilk kez Kasım ayında farketti. Bunun nedeni basit: Tabut yeşil renkte olduğu için ancak kış mevsiminin gelmesiyle görünmeye başladı. Karın üzerinde yeşil renkli ve üstü açık tabutu farkeden vatandaşlar arabalarını durdurarak ilginç manzarayı yakından görmeye çalışıyor.

Tabutla kaçak mal taşıyorlarmış

Moskova Çevre Bölgesi Emniyet Müdürlüğü  Basın ve Enformasyon Dairesi’nden yapılan açıklamada konuyla belediyenin ilgilenmesi gerektiği belirtildi. Bir polis yetkilisi ise Domodedovo havaalanı yakınlarında benzer boş tabutların daha önce de bulunduğunu belirtti. Polis, “Havaalanı yakın. Suç çeteleri altın, kürk ve kültür eserlerinden oluşan değerli eşyaları kaçak taşımak için boş tabut kullanıyor. Sonra da işleri bittikten sonra tabutu atıyorlar. Hepsi bu.” değerlendirmesinde bulundu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan