Patates tarlasını korumak için patlayıcı döşedi

0

Rusya'nın Primorye bölgesinde patates tarlasını korumak için patlayıcı ile donatması sonucu bir kişinin yaralanmasına neden oldu. Bölge güvenlik güçleri tarafından tutuklanan çiftçi, çıkarıldığı mahkemece 2.5 yıl hapse mahkum oldu.

Primorye Bölgesi Savcılığı'ndan yapılan açıklamada 73 yaşında olan Aleksandr Skopintsev'in tarlalarısını  korumak amacıyla etrafını patlayıcı düzeneklerle koruma altına aldığı belirtildi. Komşusunun çiftçinin tarlasına girmeye çalışması sırasında düzeneklerden biri patlayarak ağır şekilde yaralanmasına neden olmuştu.

Hastaneye kaldırılan vatandaş  tedavi sonrası hayati tehlikeye atlattı. Çiftçinin tarlasında yapılan araştırmalarda üç farklı bölgede daha patlayıcı düzenkeler ele geçirildi.

Suçunu tamamıyla kabul eden ve pişman olduğunu ifade eden Skopnitsev, mahkemede yaptığı konuşmada patlayıcı maddeleri tarlasını korumak için yetleştirdiğini dile getirdi.

Ussuriy Şehir Mahkemesi, Skopnitsev'e tarafından izinsiz silah üretmekten ve patlayısı madde bulundurmaktan 2,5 yıl şartlı hapis cezası verdi.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan