Rus kameraman Putin’in toplantısı öncesi kalp krizinden öldü

7

Rusya devlet televizyonu Birinci Kanal’ın kameramanı Aleksey Koçetkov (47) Rus Başbakan Vladimir Putin’in toplantısı öncesi kalp krizinden hayatını kaybetti. Daha sonra toplantıya başlayan Putin, görevi başında ölen kameraman için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Koçetkov, Birinci Kanal’ın Başbakanlık haber ekibinde çalışıyordu. Putin’in hükümet toplantısı yapmasına az bir zaman kala Koçetkov aniden fenalaştı. Devreye giren Başbakanlık Basın Bürosu yetkilileri sağlık görevlilerini çağırdı. Doktorların tüm müdahelesine rağmen Koçetkov’un hayatı kurtarılamadı. Kameramanın ölüm nedeni kalp krizi olarak açıklandı.

Ölüm haberi başta Putin olmak üzere bakanların da derin üzüntüsüne neden oldu. Putin, hükümet toplantısına başlamadan önce bakanlara seslenerek, “Malesef, bügünkü toplantımızı üzücü bir haberle başlamak istiyorum. Az önce kameraman Aleksey Aleksandroviç Koçetkov buradaki çalışma odasında hayatını kaybetti. Kendisi uzun yıllardır ki Başbakanlık faaliyetlerini ekranlara sunuyordu. Lütfen hepinizi Koçetkov’un anısına bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.” dedi.

 Fuad Seferov, Moskova, Cihan