Polis yer altında işletilen kumarhaneye baskın düzenledi

7

Rusya'da 2009 Temmuz'unda şehir merkezlerinde kumarhanelerin kapatılması ve gazinolardan kumar makinelerinin kaldırılmasından bu yana kaçak işletmelere sık sık baskınlar düzenliyor. Moskova polisi gece geç saatlerde düzenlediği baskında farklı bir manzara ile karşılaştı.

Rus basınında yer alan bilgilere göre biri koruma toplam 11 kişinin yer aldığı kumarhane yer altına inşa edilmiş. Normal bir meskenin bodrum katından geçilen kumarhaneye sadece belirli müşterilerin girmesine izin veriliyor. Bir kumarbazı takip eden polis yer altındaki gizli kumarhaneye ulaştı.

Yaklaşık 12 milyon ruble (400 bin dolar) nakit para ve kumar makinelerine el koyan polis işletmeyi kapattı.  38 yaşında bir Ukrayna vatandaşı olan işletme sahibi göz altında tutulduktan kısa bir süre sonra serbest bırakılacağını düşünüyor.

Rusya'da kumarhaneler 2009 Temmuz'unda resmen kapatılmıştı. Çıkarılan yasaya göre şehir merkezlerinin dışında belirlenen dört alanda kumarhanelerin kurulmasına izin veriliyor. Bu çerçevede şehir merkezlerinde bulunan 525 gazino kapatıldı. Ancak yasal olmayan uygulamalar sıklıkla polisin baskınına uğruyor. Bugüne kadar 600'den fazla baskın gerçekleştiren polis, 33 kişiyi mahkemeye sevk etti.

Moskova, Cihan