Medvedev sözünü tuttu, maaşını öğrencilere verdi

2

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev daha önce verdiği sözünü tutarak bir aylık maaşını Tomsk Politeknik Üniversitesi öğrencilerine verdi. Tomsklu öğrencilere ayrıca Rusya Maliye Bakanı Aleksey Kudrin ve Tomsk Bölge Valisi Viktor Kress'in de para bağışı vaadinde bulunmasına rağmen, henüz göndermedikleri kaydedildi.

Medvedev 11 Şubat tarihinde ülkenin Tomsk kentine yönelik yaptığı ziyaret sırasında Tomsk Politeknik Üniversitesi öğrencileri ile de buluşmuştu. Görüşmede öğrenciler Medvedev’e rica ederek üniversitede oluşturacakları iaşe fonuna kendisinin katkı payı sağlaması isteğinde bulunmuşlardı. Devlet Başkanı, öğrencileri kırmayarak bir aylık maaşını onlara göndereceği vaadinde bulunmuştu. Dün bir aylık maaşını alan Medvedev, sözünü tutarak maaşının tamamını Tomsklu öğrencilere gönderdi.

Ayrıca Rusya Maliye Bakanı Kudrin ve Tomsk Bölge Valisi Kress de Medvedev’in gezisi sırasında öğrencilerin iaşe fonuna para bağışında bulunacaklarını sözünü vermişti. Fakat Tomsk Politeknik Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, her iki yetkiliden de henüz bir kuruş para gelmiş değil.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan