35 yaşındaki Rus anne 13. çocuğunu doğurdu

13

Demografik sorunlar yaşayan Rusya’da sıradan olmayan bir olay yaşandı. Ülkenin güneyindeki Rostov bölgesinde Dulenkova köyünde oturan Yelena Laşenova 13. çocuğunu doğurdu. Eşi Viktor Laşenov tarafından doğumevi hastanesinden alınan Yelena’nın mutluluğunu da saklamıyor.

Vitya adlı erkek çocuk doğuran mutlu Rus anne, “Ben biliyordum ki çocuklarım çok olacak. Kendim de çocukluğumda kalabalık aile ortamda büyüdüm. Ama ne ben ne de eşim Viktor düğün yapmadan önce Allah’ın bize 13 evlat vereceğini tahmin edemezdik! Evde fazla çocuğun olması güzel bir mutluluk!” dedi.

Dokuz çocuklu bir ailede büyüyen Yelena 15 yaşında evlenmiş. İlk yılında ikiz çocuklarını dünyaya getirmiş. Laşenov çiftinin en büyük ve en küçük çocuğu arasındaki yaş farkı 19. Ailede şimdi altı erkek ve yedi kız var.

Aile 13 çocukla küçük bir evde yaşamaktan şikayetçi. Anne Yelena, “Bize ve çocuklarımıza kalacak yer yetmesi için evimizi genişletmek ve ek inşaat yapmak istiyoruz. Ayrıca evimize doğalgazın verilmesini de arzuluyoruz.” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan