Moskova’ya dondurucu soğuklar geri dönüyor

1

Pazar günü Moskova ve çevre bölgesinde dondurucu soğuk hava geri dönüyor. Uzmanlar havanın eksi 17 dereceye kadar düşeceği uyarısında bulundu.

Rusya Meteroloji Merkezi’nden yapılan açıklamada, 7-8 Mart tarihlerinde Moskova ve çevre bölgesinde havanın eksi 17 dereceye kadar düşeceği kaydedildi. Açıklamalaya göre, Cumartesi’yi pazara bağlayan gece Moskova’da havanın eksi 7-9, çevre bölgelerinde eksi 6-11, bazı bölgelerde de eksi 16 derece olması bekleniyor.

7-8 Mart’a geçen gece Moskova’da hava eksi 10-12, çevre bölgesinde eksi 8-13, bazı bölgelerde ise eksi 17 derece olması bekleniyor.

Rusya’da kadın bayramı olarak kutlanan 8 Mart Kadınlar Günü tarihinde de hava sıcak geçmeyecek: Moskova’da bayram günü gündüz havanın eksi 5-7 derece, çevre bölgesinde ise eksi 4-9 derece olacağı tahmin ediliyor. 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

YASAL UYARI

Yayınlanan haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tüm hakları KPLK'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberler, fotograflar ve köşe yazılarının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.