Rusya'nın en büyük gökdeleni 100 dolarlık turlarla satışa çıktı

0

Rusya'nın en büyük gökdelenini inşa eden Mirax Group boş alanların satışı için ilginç  bir kampanya düzenledi. Hafta sonu arzu edenler 100 dolar ödeyerek Federasyon Kulesi'ne düzenlenen tura katılabildi.

Mirax Group'un sahibi Sergey Polonski'nin ünlü kulelerini üç gün boyunca yaklaşık 150 kişinin ziyaret ettiği kaydediliyor. Bir buçuk saat süren bireysel turların sonunda 62. katta ikram edilen furşet ve içecekler de 100 dolara dahil.

Şirketin web sayfasındaki ilanda, "Her şeyi satıyoruz. Paraya ihtiyacımız var!" ifadeleri yer aldı. Ria Novosti'ye açıklamada bulunan şirket yetkilileri tura katılmak için başvuru taleplerinin tamamının karşılanamadığını bildirdi. Şirketin hedefi turlar düzenleyerek satılmayı bekleyen ofis ve daireleri pazarlayabilmek. Bu yüzden promosyon uygulamasının genişletilebileceği belirtiliyor.

Finans dergisine göre Polonski'nin mal varlığı 150 milyon dolar civarında. Ekonomik kriz nedeni ile inşaat sektöründeki daralma Mirax Group'u da etkiledi. Şirket krizden çıkışla ilgili olumlu sinyallerin geldiği yeni dönemde satışlarını artırmayı hedefliyor.

RIA-319908-moskova_cityPolonski şirketin resmi sayfasında yaptığı açıklamada düşük oranlı kredi alabilmek için 94 kat olarak planlanan doğu kısmının 64 kata düşürüldüğünü duyurmuştu.

Faruk Akkan, Moskova, Cihan