Moskova’da polise saldırı: 1 ölü, 1 ağır yaralı

2

Moskova’da kimliği belirsiz kişiler tarafından görevli polis ekibine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda polis teğmeni hayatını kaybetti.

Olayla ilgili açıklama yapan Moskova Emniyet Müdürlüğü Basın ve Enformasyon Dairesi Başkanı Anatoli Lastovetski, saldırının Kuntsevo bölgesinde meydana geldiğini belirtti. Polis sözcüsü, “Gece geç saatlerde Kuntsevo Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekibi Polotskaya sokağı no 10’da BMW markalı arabayı durdurmaya çalıştı. Araba daha önce bir gasp olayına karıştığı için aranıyordu. Fakat arabadaki şahıslar aniden polis teğmeni Denis Klimoviç ve onbaşı Konstantin Bıkov’dan oluşan ekibe silahla saldırdı. Bunun üzerine polisler silahla karşılık verdi” dedi.

Silahlı saldırı sonucunda polis teğmeni Klimoviç olay yerinde hayatını kaybederken, diğer görevli Bıkov ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bıkov’un durumunun ağır olduğu da gelen haberler arasında. Olay yerine gelen Moskova Emniyet Müdürü Vladimir Kolokoltsev başta olmak üzere polis ekibi bölgede inceleme başlattı. Polis saldırganlara ait bazı kimlik ve ehliyet belgesi de buldu.

Polis yetkilileri, saldırganların Rusya’ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti kökenli vatandaşlar olduğunu tahmin ediyor. Üç kişi olarak tahmin edilen saldırganların Marakov tip tabanca kullandığı da belirtildi. Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu Moskova kent yetkilisi Timur Djembinov, saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldığını da kaydetti. 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan