Düğünde Rus ruleti oynamaya kalkan adam başından yaralandı

4

Rusya'da bir düğün esnasında gelinle damadın önünde kuru sıkı tabancayla 'Rus ruleti' oynamaya kalkan adam başından yaralandı.

Rusya'nın Astrahan şehrinde bir düğünde arkadaşlarını kutlayan şahıs "Arkadaşlarım için bunu bile yaparım" diyerek silahı kafasına dayadı ve ateş etti. "Başka kim yapar?" çağrısında bulunan şahıs, diğer misafirlere aynı şeyi yapmayı teklif etti. Yanında bulunan diğer genç "Rus ruleti mi? Ben yaparım" diyerek silahı eline aldı ve kafasına sıktı. Sert patlama sesiyle birlikte genç aniden yere yığıldı.

Olay saniye saniye düğün kamerasına yansırken silahın sahibi polislerce tutuklandı. Önceden tüm mermileri boşalttığını savunan şahıs merminin içeride nasıl kaldığını anlayamadığını belirtti.

Hastaneye kaldırılan gencin kafatasına saplanan mermiyi çıkartan doktorlar, gencin sağlık durumunun 'ciddiyetini koruduğunu' belirtti. Rus haber kaynaklarına göre, beyni ciddi hasar gören adam felç kalabilir.

'Rus Ruleti' iki ya da daha fazla kişiler tarafından tek bir mermi bulunan tabancayı sırayla başına dayaması ve tetiği çekmesiyle oynanan ölümcül bir oyun. Özellikle çarlık Rusya'sında sıklıkla oynanan oyun cesaret göstergesi olarak görülüyor.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan

{metacafe}4346236/d_nde_rus_ruleti_deh_eti{/metacafe}