Otabana düşen vinç 11 arabayı hurdaya çevirdi, 6 yaralı

5

Rusya’nın Krosnoyarsk kentinde bir inşaat alanındaki vincin otobana düşmesi sonucunda 11 araba ciddi hasar görürken, altı kişi de yaralandı.

Kronsoyarsk’ın Vodopyanov ve 9 May sokaklarının kesiştiği noktada meydana gelen kaza yerine, Rusya Acil Durum Bakanlığı’na ait özel ekip gönderildi. Acil Durum Bakanlığı Krosnoyarsk bölge Basın Sözcüsü Yelena Yastrebkova, 125 metrelik vincin otobanın kenarındaki bir inşaat firmasına ait olduğunu belirtti. Bölgede bulunan trafik polisi de otobandaki gidiş gelişi birkaç saatlığına durdurdu.

Krosnoyarsk kent Trafik Polisi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, vincin düşmesi sonucunda altı kişinin yaralandığı belirtildi. Vinç kullanıcısı dahil iki kişinin durumlarının ağır olduğu kaydediliyor. Vincin düşmesinin araçların kırmızı ışıkta beklediği sırada meydana gelmesi, hasarın artmasına neden oldu.

Ön bilgilere göre, vincin düşme nedeni freninin kopması ya da biriken sular yüzünden toprak kayması. Kaza tanığı Svetlana Kondratyeva adlı vatandaş ise olayı şöyle anlattı: “Durakta otobüsü bekliyordum. Aniden korkunç bir gürültü duydum. Vinç tam üzerimize geliyordu. Ben bağırarak kaçmaya başladım, insanlar panik halindeydi.” Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan