Moskova'da bomba paniği; Polis minibüsünün altındaki şişe idrar çıktı

2

Moskova’nın merkezinde Gazel tipli polis minibüsünün altına yerleştirilen şişenin içinde “bomba” değil, idrar çıktı.

Başkentin Vadkovski arasokağındaki polis minibüsünün altına şüpheli bir şişe konuldu ihbarı, öğlen saatlerde güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Rus istihbarat kurumu FSB’ye bağlı teknik uzmanlar “bombayı” etkisiz hale getirmek için olay yerine sevkedildi.

Tver bölgesi Emniyet Müdürlüğü’ne ait araç polis tarafından çembere alınırken, yakın semtlerde oturan vatandaşların evlerini terketmeleri de istenildi. Olay yerine Moskova Emniyet Müdürü General Vladimir Kolokoltsev da geldi. Yapılan incelemede arabanın altında herhangi bir patlayıcı maddenin olmadığı, sadece içi idrar dolu bir şişenin bulunduğu ortaya çıktı.

Polis Moskova’da alarmda

Rus güvenlik güçleri vatandaşları  dikkatli olması hususunda uyarıda da bulunuyor. Ayrıca polis yetkilileri gelen her telefon ihbarını dikkatle izlemeye aldığı da belirtiliyor. Güvenlik güçleri vatandaşların paniğe kapılmamasını ve sakin olmaları tavsiyesinde bulunuyor.

Moskova polisinin yalan bomba ihbarı  yapan bir bayanı da kıskıvrak yakaladığı gelen haberler arasında. 35 yaşındaki bayanın fazla alkol aldığı ve alkolün etkisiyle böyle bir eyleme başvurduğu kaydediliyor. Bayanın üç yıla kadar hapis cezası da isteniliyor.

Ayrıca Moskova polisi, Kurgan kentinde oturan üç kişiyi taşıdıkları iki çanta dolu patlayıcı madde ile yakaladı.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan

RIA-612091-moskova_bomba2 RIA-612091-moskova_bomba3