Moskova metro saldırılarında ölü sayısı 40'a yükseldi

0

Rusya'nın başkenti Moskova’da hafta başında iki metro istasyonuna yönelik intihar saldırılarında ölenlerin sayısı 40'a çıktı.

Rusya Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 29 Mart tarihinde “Lubyanka” ve “Park Kulturı” metro istasyonlarında düzenlenen intihar saldırılarında ölü sayısının 40'a yükseldiğini açıkladı. Bakanlık gündüz saatlerde Birinci Devlet Hastanesinde bulunan 51 yaşında bir vatandaşın daha hayatını kaybettiğini belirtti.

Metro saldırılarında olay yerinde 38 kişi hayatını kaybetmişti. Hastanelere kaldırılan vatandaşlar arasında ise olayın meydana geldiği gece bir yaralı daha hayatını  kaybetmişti.

Sağlık bakanlığının verilerine göre Moskova'nın 16 farklı hastanesinde 84 terör mağduru bulunuyor. Bunlardan ikisinin durumu çok ağır, 12'sinin durumu ağır, 29'unun orta düzeyde ve durumları iyi olan yaralıların sayısının ise 41.

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev bugün Rusya Parlamentosu altkanadı Duma'da parti liderleri ile yaptığı konuşmasında saldırıda parmağı olan herkesin yakında yakalanacaklarını belirtti.

Bu arada terörist saldırılarda hayatını  kaybedenler toprağa verilmeye başladı.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan