Emekli vatandaş Putin’i arabasıyla gezdirdi

2

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Novosibirsk kentinde bir emekli vatandaşın isteğini kırmayarak Niva marka arabasına bindi. Putin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Soçi ziyaretinde Türk basın mensuplarına test sürüşü yaptırdığı yerli marka Niva araçla yakından ilgilendi.

Sibirya’nın Novosibirsk kentinde ziyarette bulunan Putin, Avtotsentr araba galerisini de gezdi. Eski arabalarının teslim edilerek yenilerinin alınmasını öngören program çalışmalarını inceleyen Rusya Başbakanı orada bulunan vatandaşlarla sohbet etti. 76 yaşındaki Pyotr Jdanov isimli vatandaşa “Kaç yıldır araba kullanıyorsunuz?.” sorusunu sorunca, yeni Niva markalı araba satın alan emekli vatandaş, “65 yıldır direksiyonun başındayım!” yanıtını verdi.

Daha sonra Jdanov, Putin’e “İsterseniz sizi gezdirim?” diye önerisinde bulundu. Bu sırada Başbakanlık koruma görevlileri güvenlik açısından bu teklife sıcak bakmazken, devreye giren Rus Başbakan kendi korumalarına, “Görmüyor musunuz: Adam 65 yıldır direksiyonun başında. Bu rakam sizlerin yaşından da fazla!” dedi.

Bu sözlerin ardından Putin, emekli vatandaş Jdanov’u kırmayarak arabasına oturdu. Daha sonra sevinçten heyecanını gizlemeyen emekli vatandaş, “Putin’i arabamda gezdirdiğime inanamıyorum. 65 yıl içinde çok kişiyi gezdirdim. Hatta Başbakan arabama oturduğunda hafifçe kendimi kaybettim. Sayın Vladimir Putin’i arabamla gezdirdiğimi şimdi herkese anlatacağım.” ifadelerini kullandı. 

Fuad Seferov, Moskova, Cihan