Tepe lambalarının gereksiz kullanımına Moskova emniyet müdürü de isyan etti

1

Moskova Emniyet Müdürü polis Generali Vladimir Kolokoltsev, bürokratların tepe lambalı araba kullanırken, vicdanlı davranmasını istedi.

Rus basınına konuşan Emniyet Müdürü Kolokoltsev, her bürokratın tepe lambalı araba kullanmasının doğru olmadığını, güvenlik gücü gibi hizmetlerde özel sinyal ve tepe lambalı araçlardan yararlanılması gerektiğini hatırlattı.

General Kolokoltsev, “Örneğin bir Emniyet Müdürü’ne tepe lamba gerekli mi? Bence gerekli. Çünkü herhangi bir olağanüstü durum ortaya çıktığında benim oraya acilen gitmem gerekiyor. Peki tepe lambası örneğin balıkçılık sektörünün başındaki yöneticiye lazım mı? Moskova’da balık mı avlayacak? Bence gerek yok.” dedi.

Eşim benim makam aracımı  kullanamaz

Moskova Emniyet Müdürü, başkentteki trafik sorununun bürokratların kullandığı tepe lamba ve özel sinyalli makam ararabalarından kaynaklandığı yönünde iddialara katılmadığını da belirtti.

Bazı bürokrat akrabalarının makam arabalarını kullanmasını eleştiren Kolokoltsev, “Bu bürokratların kendi vicdanıyla ilgili. Örneğin benim eşim tepe lambalı makam aracımı kendimden istemeyi aklına bile getirmez. Eşim benim buna nasıl baktığımı çok iyi bilir.” diye konuştu.

Fuad Seferov, Moskova, Cihan