Rus polisinden at üzerinde nefes kesen gösteri

9

Zafer Bayramı'nın 65. yıl dönümünü  kutlamaları nedeni ile Moskova'da atlı polisler çocuklar için hazırladığı gösteri nefes kesti.

Moskova Atlı Polis Birimi tarafından düzenlenen gösteriye izleyici olarak ana okul öğrencileri katılırken gösterinin ana konuğu İkinci Dünya savaşı döneminde atlı askeriyede savaşan gazi Oraz Mamraliyev oldu. Atlarla karşı nasıl davranılması gerektiği konusunda ders veren Gazi Mamraliyev, çocuklara savaş anılarını da anlattı.

Gazi Mamraliyev, “Atla iyi iletişim kurabilmek için ne tatlı yiyecek ne de sert davranış yardımcı olabilir. Ancak sevgi. Atı sevdiğin zaman o bunu anlıyor. Eğer kötü davranırsan bu davranışını at her zaman aklında tutar ve zamanı geldiğ an itikamını alır” diye konuştu.

Atlı polisler çocuklara at çifliğini gösterdikten sonra at üzerinde akrobasi hareketlerini de sergiledi. Koşan at üzerine polisin sağdan sola zıplaması, ve yuvarlanması nefes keserken, bir başka polisin de önüne çıkan engelleri aşarak elindeki kılıçla eşyaları doğraması çocukları hayranlık içinde bıraktı.

Yaşar Niyazbayev, Moskova, Cihan