Rusya, Antalya'daki kazaya el koydu

0

Rusya, dün Antalya'da meydana gelen trafik kazasına el koydu.Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Rus turistleri taşıyan tur otobüsünün Aksu çayına uçması  sonucu 13'ü Rus olmak üzere 15 kişinin hayatını kaybettiği ve 26 kişinin yaralandığı kazanın araştırılması için devreye girdi.

Rusya Olağanüstü Hal Bakanlığı, Devlet Başkanı Medvedev'in talimatı üzerine Antalya'ya tam donanımlı bir uçak gönderdi. Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği'nden alınan bilgilere göre, uçakta doktor, sağlık ekibi, psikologlardan oluşan 40 kişilik bir ekip bulunuyor. Ekipte yer alan psikologların yaralıların kaza şokunu atlatması ve ölenlerin yakınlarına destek vermesi için görevlendirildiği belirtildi.

Aynı uçakta Rusya Federasyonu Başsavcılığı'ndan bir temsilci kazayla ilgili araştırmalarda bulunmak üzere Antalya'ya geldi. Savcılık temsilcisi, Antalya'daki adli organlarla temasa geçerek kaza yerinde bazı incelemelerde bulunacak. Elçilik yetkilisi, durumu iyi olan 20 yaralının Olağanüstü Hal Bakanlığı'nın uçağıyla Rusya'ya götürüleceğini bildirdi. Kazada hayatını kaybedenlerin cenazelerinin de önümüzdeki günlerde Rus sigorta şirketi POCHO tarafından taşınacağı öğrenildi.

Şaban Gündüz, Antalya, Cihan