‘Bahar Şenliği’ elim kaza nedeni ile 13 Haziran’a ertelendi

12

Antalya’da meydana gelen elim trafik kazasında 13 Rus vatandaşının hayatını kaybetmesi nedeni ile 30 Mayıs’da yapılması planlanan ‘Bahar Şenliği’  programı 13 Haziran’a ertelendi. Bahar Şenliği ile ilgili program 13 Haziran’da aynı çerçevede gerçekleştirilecek. Programla ilgili Ticaret Müşavirliğinin açıklaması şu şekilde:

“Hepinizin bildiği gibi Rusya’da iş yapan işadamlarımızın ve burada çeşitli nedenlerle yerleşik bulunan vatandaşlarımızın hepsinin bir araya getirileceği etkinlikleri ve faaliyetleri desteklemek ve birçok kez de bu tarz etkinlikleri bizzat organize etmek, bizlerin en önemli görevleri arasında yer almaktadır. Bu çerçevede, Rusya’da ilk kez olmak, ama bundan sonraki senelerde de bizlerin isteğinden çıkarak bizzat sizlerin talebinizle yaptıracağı ve siz değerli vatandaşlarımızın ve iş çevrelerimizin destekleriyle büyüyeceğini ve sahiplenileceğini düşündüğümüz bir organizasyonu bundan önceki maillerimiz ile sizlerle paylaşmış, hedefimizi de sizlere aktararak beklentimizi yükseltmiştik.

Bu nedenle, sizlerin de takdir edeceği  üzere, bu organizasyonun gelenekselleşmesi ve ileriki yıllarda da New York’taki Türk Haftası benzeri bir etkinliğe evrilmesi, ilk yapılacak etkinliğin damaklarda bırakacağı tat ile gerçekleşebilecektir. İlk etkinliğin biraraya getireceği Türk ve Rus sayısının fazla olması hepimizin daha sonraki senelerdeki beklentisini de yükseltecek, tüm işadamlarımızın da katkı seviyelerini arttırmasına yol açacaktır.

Bu yüzden, sözkonusu etkinliğin 25 Mayıs 2010 tarihinde Antalya’da gerçekleşen ve 13 Rus vatandaşının hayatını kaybetiği elim trafik kazasının hemen sonrasına denk gelen hafta sonunda yapılmasının uygun olmayacağını düşündük. Ayrıca, etkinliğin açık havada yapılacak olması ve 30 Mayıs 2010 tarihinde de havanın yağmurlu ve serin olma riskinin yüksekliği de, ilk olacak bu etkinliğe katılımı düşürebileceği için istenilen atmosferin de yaratılamaması durumunu ortaya çıkaracaktı.

Sözkonusu nedenlerden ötürü, bahsekonu etkinlik, 13 Haziran 2010 tarihinde 11:00-17:00 saatleri arasında Holiday Inn Vinagradovo’da gerçekleştirilecektir.

Bahsekonu etkinliğin formatı  bir önceki mailimizde belirtildiği gibi olmaya devam edecek olup, davetiyeler 31 Mayıs 2010 tarihinden itibaren Ticaret Müşavirliğinden, 13 Haziran 2010 tarihinde ise etkinliğin gerçekleştirileceği  kapıda dağıtılacaktır. (davetiyenin amacı, hediye çekilişlerindeki numaraların davetiye üstünde yer alacak olmasıdır.)

Bu organizasyonun başarılı  bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından, önümüzdeki yıl kapsamı  ve konsepti daha da geliştirilerek, bir Türk haftası ve/veya Günü’ne dönüştürmek üzere çalışmalar yapılacaktır. Bu etkinlik, Büyükelçiliğimizin ve Müşavirliğimizin yanısıra, RF’de mukim RTİB, RUTİD, DEİK ve TUSKON STK’larının desteği ile gerçekleştirilecektir.”

Kaynak: Cihan Haber Ajansı